Hea raamatukogu sõber!

Eesti Rahvusraamatukogu koosseisus alates 2023. aasta algusest tegutsev Pimedate Raamatukogu teenindab inimesi, kes vajavad tuge trükitud teksti lugemisel või filmide vaatamisel. Pimedate raamatukogu tegevusajalugu on pikk ning ulatub aastasse 1947.

Tänasel päeval on raamatukogu peamiseks ülesandeks heli- ja punktkirjas teavikute, puuteraamatute, e-raamatute ja kirjeldustõlkega filmide valmistamine, kogumine, säilitamine ja kättesaadavaks tegemine.

Otsime pimedate raamatukogule uut nime!

Võimaliku sobivama nime otsinguil oleme põhjusel, et raamatukogu teenuseid ei kasuta ainult pimedad või nägemispuudega inimesed. Eesmärgi saavutamiseks kutsume Teid kaasa mõtlema. Arutelu käigus uurime, kas leiame nime, mis oleks kõlav ja kõnetaks kõiki kasutajaid. Usume, et koostöös leiame uue nime, mis aitab leida tee raamatukokku veel suurema rõõmuga. Seda nii inimestel, kes on juba täna raamatukogu lugejad kui neil, kes pole veel raamatukogu enda jaoks avastanud.

Mõttetalgud

Kuidas me mõttetalguid läbi viime? Oleme ette valmistanud aprillikuusse töötoa, kus saame koos teema üle mõelda.

  • Töötoas uurime, kuidas on sarnase kasutusega raamatukogusid maailmas nimetatud.
  • Teeme ajurünnaku, mis võimaldab mõelda kastist välja.
  • Töötoas osaleb tavaliselt 4-10 osalejat ja seda viivad läbi 1-2 inimest.
  • Töötoad toimuvad kas veebi vahendusel (Zoom keskkonnas) või Põhja-Eesti Pimedate Ühingu (PPÜ) aadressil Tondi 8a, Tallinn.
  • Töötoa kestus on keskmiselt 60-90 minutit.
  • Töötoa toimumise võimalikud kuupäevad on 11. aprill kell 14:00-15:30 või 18. aprill 14:00-15:30. Kui soovite osaleda töötoas PPÜ aadressil, siis palun valige üks, sobivam kuupäev.

Kui see on midagi, millele olete ehk ennegi mõelnud ja sooviksite panustada, siis andke endast märku e-kirjaga aadressil regina.tagger@rara.ee või telefonitsi +372 58588358.

Kindlasti märkige ära, kas soovite töötoas osaleda füüsiliselt või üle veebi. Tänapäevased tehnoloogilised lahendused toetavad vabadust valida ja oleme tänulikud, kui sobivaim lahendus toob Teid töötuppa.

Kui Teil tekib täpsustavaid küsimusi, võtke ühendust eelnevalt kirjutatud kontaktide kaudu.

Juhul, kui Teil on välja pakkuda nime versioon, kuid töötoaga liitumine ei ole võimalik, siis võite julgesti saata nimepakkumise regina.tagger@rara.ee aadressile.

Heade koostöösoovidega

Eesti Rahvusraamatukogu Pimedate Raamatukogu